Держбюджет-2018


Якщо говорити про видатки, а радше про те, куди підуть додаткові гроші відповідно до підготовленого до 2го читання проекту закону про Державний бюджет на 2018 рік – то це місцеві бюджети, економічна діяльність, оборона та громадський порядок/судова система.

Незважаючи на виступи окремих політиків і очільників уряду, мінімальну заробітну плату цього разу не змінили під час підготовки документу до другого читання.

Отже, між першим та другим читанням план видатків Державного бюджету збільшили на 39 млрд грн або на 4,2%. Додалось майже 40 нових програм.

Видатки на оборону збільшили на 2,9 млрд грн. Також збільшено видатки на громадський порядок, безпеку та судову владу – на 1,8 млрд грн – передусім на статті з безпеки.

Видатки на економічну діяльність збільшено на 7,3 млрд грн.

Видатки на охорону здоров’я знижено – близько 5 млрд грн на первинку забрали від розпорядника коштів МОЗ до місцевих бюджетів (відповідно збільшили медичну субвенцію).

Передусім збільшили субвенції місцевим бюджетам (на 29,4 млрд грн): трохи на освіту, близько 6 млрд грн на медицину (відповідно до зниження видатків МОЗу), але передусім на соціальні субвенції. На фінансування пільг та субсидій населенню для оплати житлово-комунальних послуг таки додали 15,9 млрд грн (тепер план становить 71 млрд грн). Це вже більше відповідає експертним оцінкам щодо потреби в коштах на субсидії у 2018 році.

Голосування за бюджет стоїть вже в порядку денному Ради на 7 грудня. Можливо, цього року таки бюджет не буде “під ялиночку” і під час голосування не відбудеться суттєвих змін на гірше.

Читати далі