В Уряді презентували законопроект про невідворотність покарань за виборчі злочини


Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства» був розроблений Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Громадянською мережею «ОПОРА» за результатами довготривалих публічних і експертних дискусій. Робота над законопроектом стартувала ще у 2016 році з регіональних обговорень результатів розслідування злочинів проти виборчих прав громадян, вчинених на чергових місцевих виборах 2015 року. Інклюзивний та комплексний характер процесу розробки цього законопроекту  забезпечив включення до його положень обґрунтованих пропозицій слідчих, які безпосередньо працюють з виборчими правопорушеннями, спостерігачів від громадських організацій та інших суб’єктів виборчого процесу, науковців тощо.

Про це розповіла заступниця Міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук під час засідання Кабінету Міністрів України у середу, 11 квітня.

Законопроект погоджено з Мінекономрозвитку, Мінфіном, Мінюстом, а також Генеральною прокуратурою та Центральною виборчою комісією.

Про актуальність законопроекту свідчить велика кількість порушень виборчого законодавства, які фіксуються на виборах в Україні незалежними спостерігачами та, як наслідок – розпочаті за цими факторами кримінальні провадження. За даними опитування громадської думки, проведеного GfKUkraine у червні-липні 2017 року для офісу Ради Європи в Україні, 68% українців незадоволені чесністю виборів в Україні і лише 19% – задоволені. Це вказує на масштабність проблеми.

Читати далі