Вибір Харкова: як регіон голосував в I турі


Аналітичний центр «Обсерваторія демократії» проаналізував результати голосування Харківської області в першому турі президентських виборів. 

Голосування в Харківській області – це не лише волевиявлення 2,1 мільйона виборців (а більше тільки в Дніпропетровській і Києві), а й своєрідний маркер. Перший після Донбасу в «зоні ризику», прифронтовій і прикордонний, з традиційно сильними проросійськими настроями, з «гібридною коаліцією» Кернеса-Порошенка – результати виборів-2019 мали показати, наскільки Харків солідарний з тим політичним курсом, який президент проводив останні 5 років. Спойлер – не солідарний, і на підтвердження тому – триразова перевага Бойко над результатом чинного президента.

Перше, на що варто звернути увагу – це висока явка. Традиційно Харківська область була одним з аутсайдерів за активністю виборців, і явка тут завжди (!) Була нижче середньої по Україні. 31 березня вперше вийшло навпаки: 63,5% в цілому по Україні та 64,5% на Харківщині (причому 66,8% в самому Харкові, що теж дивно, адже область завжди активніша за місто).

Читати далі