Церква проти вакцин: як Російська православна церква протидіє вакцинації в Україні


UkraineWorld проаналізував, як Російська православна церква виступає проти вакцинації в Україні. Хоча розробка вакцин від COVID‑19 була надзвичайно успішною, деякі групи працюють над тим, щоб значно ускладнити процес вакцинації.

Станом на 23 листопада лише 23% українців повністю вакциновані проти COVID-19, а близько 6% отримали одну дозу. Для порівняння, 42% населення світу було повністю вакциноване проти COVID-19, а 11% отримали одну дозу. Таким чином, зрозуміло, що вакцинація в Україні йде досить повільно.

Як одна з найважливіших проблем у світі за останні два роки, вакцинація проти COVID-19 використовувалася як предмет різноманітних дезінформаційних кампаній, особливо Росією. Центр протидії дезінформації РНБО України нещодавно проаналізував інформаційний ландшафт каналів Telegram, підтвердивши, що Росія проводить інформаційні операції, спрямовані на зниження рівня вакцинації в Україні, через кілька медіа-каналів, зокрема через соціальні мережі та месенджери. Наративи кампанії стосувалися переважно негативних наслідків вакцинації.

Читати далі (англійською)