Закон про деокупацію Донбасу: замітки до другого читання


Перед другим читанням питання до тексту законопроекту залишилися.

Про це заявив Михайло Пашков, Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки.

Перше. Цілком слушні вимоги позначити точні дати російської агресії в Криму і на Донбасі. Точна фіксація початку військової експансії необхідна і в політичному, і в правовому, і в історичному плані.

Друге. У статті 6 законопроекту Кабміну доручається моніторити ситуацію з правами людини на окупованих територіях, документувати факти, оприлюднювати, передавати міжнародним спостерігачам і на підставі цього формувати консолідовану претензію до РФ. А де СБУ, прокуратура, військова розвідка? Силові структури вже назбирали величезний масив свідчень і доказів. Інша справа, що вони повинні бути оформлені за міжнародними правилами і стандартам.

Третє. Стаття 10 постановляє, що пропускний режим по всій лінії зіткнення з окупованими територіями (переміщення людей, товарів) визначається начальником Об’єднаного оперативного штабу за погодженням з СБУ і Міністерством з питань тимчасово окупованих територій. Скільки вже говорилося про контрабанду, корупцію, сірих схемах і т.п. в зоні ОРДЛО. І ця стаття, по суті, нічого не змінює.

Читати далі