Пазл української політичної нації

Олексій Живора з Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва склав картину сучасної української політичної нації.
Ступінь та масштаби українського опору здивували багатьох у світі, окрім, можливо, самих українців. Рішуча реакція на російське вторгнення стала наступним логічним кроком, а врешті тим останнім пазлом, що і склав картину сучасної української політичної нації. Але що то за інші частинки пазлу і що не врахували зовнішні аналітики, роблячи сумні прогнози для України напередодні війни? Це питання неодноразово поставало протягом останніх кількох тижнів.
Повернімося до «гласності» — неформальної радянської політики епохи Горбачова, пов’язаної з підвищенням прозорості серед партійних кадрів та громадськості. Ідея полягала в тому, щоб зменшити корупцію, якось обійти спорідненість політичних еліт, які потрапили в порочне коло пропаганди. Цей крок, як відомо, стався занадто пізно, щоб зберегти імперію. Натомість миттєві наслідки перетворили контрольований і виміряний потік інформації в нестримний потік підсвідомості.