Президентська кампанія в Україні: нові лідери та старі виклики


Руслан Кермач, експерт Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, підготував статтю для журналу «New Eastern Europe».

Враховуючи нові тенденції української президентської кампанії та несподіване лідерство кандидата-коміка Володимира Зеленського, можна сподіватися на консолідацію політичних важковиків Юлії Тимошенко та Петра Порошенка для протидії несистемному гравцю, який, проте, здатний поховати їхні шанси на політичний успіх на майбутніх виборах.

Офіційний початок президентської виборчої кампанії в Україні на початку 2019 року приніс деякі відчутні та частково непередбачувані зміни в загальній структурі електоральних вподобань громадян України. Практично всі передвиборчі опитування, проведені у 2018 році, демонстрували безперечне лідерство Юлії Тимошенко як потенційного кандидата на пост президента. Основні переслідувачі Тимошенко, в тому числі Анатолій Гриценко, Петро Порошенко, Володимир Зеленський і Юрій Бойко, протягом певного періоду часу у 2018 році мали незначне відставання між собою (часто в межах статистичної похибки) і розділяли другу позицію у рейтингу кандидатів.

Читати далі (англійською)