Інформаційний бюлетень центру Разумкова


Експерти Центру Разумкова проаналізували головні події у внутрішній політиці України, сфері національної безпеки і оборони, економіці, енергетиці та зовнішній політиці.

Агресія Росії об’єднала українців. Війна мобілізувала націю, прискорила формування ідентичності. Процес набув динаміки. Це проявляється в оцінках громадян. На запитання, до якого союзу Україна має приєднатися, відповідають так: до ЄС – 56,8%, до ЄвразЕС – 7,8%. До війни членства в Євросоюзі прагнули близько 40%. Приблизно стільки ж – у Євразійському економічному союзі.

Зараз на референдум щодо вступу в НАТО прийшли б 66% громадян. З них 70% проголосували б «за». Відбулися сильні зміни в громадській свідомості, сформувалася матриця ставлення до Росії. Умовами нормалізації стосунків із нею мають бути припинення агресії, повернення територій, компенсація збитків і невтручання у внутрішні справи. Так вважають 79% українців.

Крім зовнішньої загрози, людей об’єднало прагнення жити в цивілізованій європейській країні. Тепер Україна та Росія в найближчі роки будуть знаходитися в режимі конфронтаційного співіснування – із можливістю загострення. Україні треба навчитися жити в таких умовах.

Читати далі