Пошуки шляхів відновлення суверенітету України над окупованим Донбасом: стан громадської думки напередодні президентських виборів


Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з  соціологічною службою Центру Разумкова  з 19 по 25 грудня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Більшість громадян України поділяють думку, що нині триває війна України з Росією (72%). Такий погляд  є більш поширеним у Західному (91%) та Центральному (79%) регіонах. На Півдні таку думку поділяють 62%, а у Східному регіоні – 47%. Майже кожен п’ятий у цих регіонах не визначився із відповіддю на це запитання. Дослідження громадської думки на підконтрольному Україні Донбасі показало, що погляди мешканців регіону розділилися практично навпіл – 39% вважають, що сьогодні  триває  війна України з Росією, а 40% – що ні.

Майже 70% громадян України  погоджуються, що заради миру на Донбасі варто  йти на компроміси з Росією та самопроголошеними республіками, проте лише 16% згодні на будь-які компроміси. Силовий варіант розв’язання конфлікту  підтримують 17% українців.  Серед мешканців Донбасу значно вища готовність йти на будь-які компроміси заради миру (46%), а також  менша підтримка силового вирішення конфлікту (10%).

Читати далі