Очікування суспільства щодо церковних та міжцерковних відносин (опитування громадської думки)


Соціологічна служба Центру Разумкова здійснює моніторинг ролі та місця релігії в Україні з 2000 року. Останнє національне опитування проводилося з 23 по 28 березня 2018 року за підтримки Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Дослідження проводилося в усіх регіонах України, крім Криму та тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Було опитано 2 076 українців віком від 18 років. Теоретична похибка не перевищує 2,3%.

Більшість громадян визнають вплив релігії на певні аспекти життя суспільства. У певному сенсі сприйняття респондентами аспектів соціального життя, на які впливає релігія, відображає їх очікування щодо релігії та церкви. Таким чином, 71% громадян вважають, що роль релігії полягає в “зміцненні народної моралі та духовності” (найбільше на Заході (90%), менше на Сході (58%)); 64% вважають релігію “важливим способом відродження національної ідентичності та культури” (найбільше на Заході країни (82%), менше на Сході (48%)), 52%  вважають релігію “елементом демократичном суспільства” (найбільше на Заході (70%), менше – на Сході (40%)).

Читати далі (англійською)