Тривимірність як благо?


Василь Юрчишин, директор економічних і соціальних програм Центру Разумкова, проаналізував реакцію на напад Росії на Україну як вплив на тристоронній світовий економічний порядок.

Важливою характеристикою сучасного світоустрою є те, що саме США і Китай — країни з найбільшими економіками – мають визначальний вплив на глобальні і національні процеси. Конфліктність цінностей та інтересів США і Китаю, а також посилення конкуренції між ними у різних сферах (політичній, безпековій, економічній) «втягує» у можливі протистояння практично всі країни світу. Для України це особливо актуально, зважаючи на те, що США вже зарекомендували себе як надійний політичний партнер, виявляючи всебічну підтримку нашій країні, а Китай — найбільший економічний партнер — переважно займав відсторонену позицію. Більше того, виникали небезпідставні побоювання, що авторитарний Китай відкрито підтримуватиме агресію терористичної росії.

Однак, може виявитись «зворотня» ситуація, коли вже Україна зможе вплинути на характер глобальних рішень і стати «аргументом» для зближення двох світових наддержав, причому вагомими чинниками будуть саме економічні складові.

Читати далі