Три роки Мінського процесу. чого досягла Україна?


В цілому для Мінського процесу зараз характерні дві речі: посилення тиску на Росію з боку Заходу і більша увага Заходу до позиції України.

Як показують опитування, більшість українців вважає, що Мінські домовленості не принесли миру, ставлення до них доволі негативне. Хоча з експертної точки зору, як зазначає Олексій Гарань, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучерів», Україна уникла ескалації, і це – важливо. Окрім того, він відзначає, що секторальні санкції Європейського Союзу продовжуються  при тому, що Україна не поступилася жодним з принципових питань. З боку США за адміністрації Трампа відбулось навіть певне розширення санкцій.

Призначення Волкера, на його думку, також є безумовно позитивним кроком. «І те, що ми побачили від нього, – це дійсно зміна стилістики у позитивний для України бік. Тобто це чітке визнання, що відбувається російська агресія, він уникає дипломатичних евфемізмів, він був в Авдіївці разом із послом США – там про це говорив. До речі, в нинішньому контексті важливо, що Захід більше розуміє українську аргументацію. Вона полягає в тому, що спочатку безпека, а потім будемо говорити про політичні домовленості», – підкреслює експерт.

Читати далі