Перехід ЗСУ на стандарти НАТО до 2020 року. Чому нам потрібен прагматичний підхід?


До стандартів НАТО потрібно ставитися прагматично. У будь-якій країні НАТО існує своя специфіка, яка не завжди може бути сумісною. Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, оцінюючи заяву президента Петра Порошенка про те, що в 2020 році ЗСУ будуть здатні діяти повністю за стандартами НАТО.

«Україна на шляху вступу до НАТО має забезпечити сумісність своїх ЗСУ зі збройними силами інших країн. Це масштабно. Перш за все необхідно забезпечити сумісність тих підрозділів і частин ЗСУ, які беруть участь у спільних миротворчих операціях, інших операціях. І поки потрібно лише це», — зазначив Сунгуровський.

За його словами, в будь-якій країні НАТО існує своя специфіка, яка не завжди може бути сумісною. «Але ось забезпечити повну сумісність дій конкретних частин ЗСУ, які беруть участь у будь-яких спільних діях, необхідно, інакше вони не будуть ефективними», — уточнив він. Для цього потрібно забезпечити мовну сумісність, процедурну, технічну, забезпечити логістику, що вельми складно, додав експерт.

Читати далі