Які парламентські комітети працюють найбільш прозоро та публічно


Громадянська мережа ОПОРА продовжує здійснювати моніторинг роботи комітетів Верховної Ради України. Експертами було оцінено та проаналізовано 27 парламентських комітетів задля підвищення рівня їх прозорості.

Для встановлення підсумкового результату прозорості комітетів ОПОРА керувалась методологією оцінки прозорості роботи комітетів Верховної Ради. Зокрема, вона включає 34 індикатори, що детально відображають якість роботи комітетів та максимальну наповненість веб-сайтів (найкращий результат 34 бали – 100%).

Результати дослідження прозорості роботи комітетів Верховної Ради України VIII скликання 6 сесії, яке здійснювала Громадянська мережа ОПОРА, показують наступне:

– 16 парламентських комітетів оприлюднюють більше 50% інформації, яка має розміщуватись на їхніх веб-ресурсах;

– 3 комітети висвітлюють свою діяльність наполовину – 50%;

– 8 комітетів оприлюднюють менш як 50% необхідної інформації.

Загалом спостерігається позитивна тенденція щодо оприлюднення на сайтах інформації для більш відкритої роботи комітетів. Порівнюючи з аналогічним моніторингом, який проводився у жовтні 2016 року, показники значно покращились. Так, 21 парламентський комітет підвищив загальний результат своєї роботи, три комітети не змінили цього показника і лише у трьох – він знизився.

Читати далі