Україна-2019: в очікуванні обережного оптимізму


Центр Разумкова презентував звіт “Україна-2019: в очікуванні обережного оптимізму”.

2019 рік характеризуватиметься суттєвими особливостями перебігу політичних процесів. Головними внутрішньополітичними чинниками впливу на ситуацію в країні будуть президентські і парламентські вибори, що мають відбутися, відповідно, наприкінці березня і жовтня 2019 року.

Вибори 2019р. відбуватимуться у складних умовах. Передусім, це продовження війни з Росією, яка намагатиметься вплинути на результати виборів з метою забезпечення приходу до влади лояльних до країни-агресора політичних лідерів і партій. Важливими негативними обставинами є розчарування суспільства у діючий владі, низький рівень підтримки її інститутів, окремих політичних лідерів, провладних політичних сил.

На характер і результати виборів впливатиме розмежування серед прихильників європейського курсу України та політичних сил, що декларують відповідне спрямування, на два табори, залежно від їх ставлення до діючої влади. Тривожними трендами української політики стали наростання радикалізму в діяльності частини опозиційних партій, а також значне посилення популістських тенденцій.

Читати далі