Україна 2021-2022: помірні досягнення, масштабні загрози


Центр Разумкова підготував щорічні аналітичні підсумки і прогнози “Україна 2021-2022: помірні досягнення, масштабні загрози”.

2021 рік пройшов для України під впливом двох головних негативних чинників — пандемії COVID-19 та російської збройної агресії. Але якщо вплив пандемії, попри поширення нового штаму вірусу, поступово зменшувався, а економіка та суспільство — поступово адаптувалися, то чинник російської агресії, навпаки, демонстрував стійку тенденцію до зростання, і на кінець року набув вигляду готовності РФ до повномасштабного вторгнення в Україну.

За таких непростих умов Україна гідно відзначила 30-ту річницю своєї Незалежності. Країна у 2021р. розвивалася достатньо стабільно, уникаючи значних криз, але й не роблячи реформаторських «проривів». Діяльність влади, як і раніше, не вирізнялась системністю чи прогнозованістю. Без затвердженої програми працював Уряд, а головні ініціативи в економічній сфері виходили з президентського Офісу і були значною мірою зорієнтовані на їх публічний резонанс.

Читати далі