Україна створює нову правову базу з законодавством щодо реінтеграцію Донбасу


Закон визначає, що ми маємо не антитерористичну операцію, а російську військову агресію.

Про це заявив Олексій Гарань, науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, в інтерв’ю для Громадського Радіо.

Закон щодо офіційного і юридичного визнання Росії агресором був затребуваний українським суспільством, експертами та політичною опозицією протягом довгого періоду часу.

Ці закони дають Україні  юридичні аргументи, щоб  позиватися до Росії в міжнародних організаціях та міжнародних судах. Вони створюють необхідну правову базу для української армії для ведення військової операції, і, нарешті, це допомагає закріпити санкції проти Росії. Отже, це є частиною дипломатичного наступу, щоб зупинити російську агресію та вивести російські війська з України. У цій війні існують різні фронти. На Сході України існує справжній фронт. Існує інформаційний фронт проти російської пропаганди. Існує міжнародний фронт із санкціями, обговоренням миротворчих сил, які можуть бути відправлені в регіон. Отже, існує боротьба на всіх цих фронтах, і в цьому сенсі ці закони корисні, хоча самі по собі закони конфлікт не вирішать.

Читати інтерв’ю (англійською)