В Україні обговорили можливості та виклики Європейського зеленого курсу


16 червня 2020 року українські та європейські політики, урядовці та експерти обговорили роль та місцеУкраїни в Європейському зеленому курсі. Дискусійний онлайн майданчик об’єднав представників парламенту та профільних міністерств України, Європейської комісії, бізнес-асоціацій та громадянського суспільства України.

Захід засвідчив широкий інтерес до питання залучення України до Європейського зеленого курсу.

Існує кілька сценаріїв реагування України на Європейський зелений курс – від збереження статус-кво до активізації української сторони у розробленні спільної дорожньої карти включення України до цього процесу. Представники і уряду, і парламенту, і європейської сторони були одностайні щодо необхідності діяти вже сьогодні. На думку учасників, в ЄС наявна політична воля включити Україну у цей процес, напрацювати спільні підходи та визначити спільні правила гри. Учасники також говорили про підсилення вже існуючих інструментів для включення України в Європейський зелений курс (зокрема, у рамках Угоди про асоціацію, Договору про Енергетичне співтовариство, Східного партнерства).

Зміна клімату – наскрізне питання Європейського зеленого курсу. Проблеми зміни клімату та їх подолання мають бути включені в усі політики (енергетичну, транспорту та політики інших секторів економіки), що покращить якість життя людей в Україні. Водночас, Україну турбує можливий негативний вплив так званого механізму карбонового коригування імпорту, що планує ввести ЄС.

Довідково:

  • Відео-запис обговорення: https://bit.ly/37AFnmp
  • «Зелений вектор України: не проґавити можливості та уникнути загроз» –захід,організований Ресурсно-аналітичним центром«Суспільство і довкілля», аналітичним центром DiXi Group, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, Офісом зв’язку аналітичних центрів у Брюсселі, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
  • 26 травня 2020 року презентовано аналітичний документ «Європейський зелений курс: можливості та загрози для України».