Відносини Україна – ЄС: зазирнути за горизонт. Яким ми бачимо майбутнє євроінтеграції


Цей позиційний документ був підготовлений на запит делегації Європарламенту до Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС до Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі з метою надання можливості представити думку українських аналітичних центрів та академічного співтовариства щодо майбутнього відносин Україна-ЄС. Короткий огляд документу був представлений під час Української Лабораторії в Брюсселі 2018, організованої Офісом 27 лютого 2018 року.

“Сьогодні в світі, ЄС та в Україні відбуваються без перебільшення фундаментальні зміни. Зважаючи на це, виникає об’єктивна потреба активізувати дискусію щодо майбутнього якісного формату та етапів взаємодії між Україною та ЄС саме в контексті інтеграційного процесу. З цією метою і підготовлено даний позиційний документ, в якому сформульовано бачення того, що впливатиме на стосунки України та ЄС в середньо- та довгостроковій перспективі.

Цей документ підготувала група українських експертів як основу для обговорення, а його зміст відображає виключно точку зору його авторів, які спеціалізуються на аналізі проблем співпраці між Україною та ЄС в різних вимірах. При цьому ми виходимо з того, що попри  всі проблеми та виклики, з якими сьогодні стикаються ЄС та Україна, ЄС залишатиметься взірцем імплементації та захисту демократичних цінностей та принципів ринкової економіки, а Україна і надалі продовжуватиме реалізацію стратегічного курсу на інтеграцію з ЄС.

Цей документ не містить сценаріїв розвитку подій в ЄС та, відповідно, можливої політичної відповіді Україна на той чи інший варіант розвитку подій. Він є оцінкою тих чинників, які впливатимуть як на сприйняття ЄС в Україні, так і формат та масштаби інтеграційної взаємодії України та ЄС”.

Завантажити публікацію (англійською)