Відносини Україна-ЄС: Погляд за горизонт


Ця дискусійна записка була підготовлена на запит делегації Європарламенту до Парламентського комітету асоціації ЄС-Україна до Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі з метою надання можливості висловити думки українських аналітичних центрів та академічного співтовариства щодо майбутнього відносин Україна-ЄС. Цей документ є коротким самері для обговорення під час  Української Лабораторії в Брюсселі 27 лютого 2018  року, і стане основою для ґрунтовного документу.

“Сьогодні в світі відбуваються великі фундаментальні зміни, в тому числі в  ЄС та Україні. У зв’язку з цим зростає потреба активізувати обговорення майбутніх етапів співпраці між Україною та ЄС у контексті процесу інтеграції. Цей документ був підготовлений з метоют формулювання бачення того, що вплине на відносини між Україною та ЄС у середньостроковій та довгостроковій перспективі.

Група українських експертів підготувала цей документ як базу для обговорення. Його зміст представляє  виключно думку його авторів. Крім того, цей документ та його автори покладаються на припущення, що, незважаючи на всі поточні проблеми та виклики, що постають перед ЄС та Україною, ЄС залишатиметься прикладом реалізації та захисту демократичних цінностей та принципів ринкової економіки, і Україна буде продовжувати слідувати стратегічним курсом на інтеграцію з ЄС.

Цей документ не включає сценарії щодо темпів розвитку подій в ЄС, і тому не включає жодної конкретної політичної відповіді України на такі сценарії. Це оцінка факторів, які вплинуть як на сприйняття ЄС в Україні, так і на формат та обсяг співпраці між Україною та ЄС в сфері європейської інтеграції”.

Завантажити публікацію (англійською)