Україна зробила важливий крок у імплементації Стандарту ІПВГ 2019


Ольга Полуніна, менеджерка зі сталого розвитку DiXi Group, та Сергій Євтушок, молодший аналітик DiXi Group, проаналізували ситуацію з імплементацією Стандарту ІПВГ 2019 в Україні.

15 липня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект № 3790 від 03.07.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях», розроблений для імплементації нових вимог Стандарту ІПВГ 2019 року.

Найбільш ключова поправка до Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» – це повне розкриття всіх контрактів між видобувними компаніями та урядом, разом із додатками та доповненнями до них. І хоча Міненерго вже опубліковало деяку інформацію про укладені у грудні 2020 року УРП, за висновками експертів DiXi Group, цієї інформації недостатньо навіть для виконання вимог чинного Закону, не кажучи вже про нові вимоги Стандарту ІПВГ. Оприлюднена Міністерством інформація носить несистемний характер, програма робіт, соціальні зобов’язання та порядок справляння платежів не висвітлені повною мірою, наявні посилання на закриті додатки тощо.

Читати далі