Україна покращила позиції за міжнародним стандартом прозорості у видобутку


Ольга Полуніна, менеджерка зі сталого розвитку, DiXi Group, проаналізувала, як Україна покращила позиції за міжнародним стандартом прозорості у видобутку.

За результатами другої валідації в рамках Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) Україна отримала оцінку “суттєвий прогрес” з істотними покращеннями. При цьому, за деякими індикаторами ця оцінка сягає позначки «вище за вимоги» Стандарту (зокрема, в частині внеску громадськості в імплементацію Ініціативи та звітування про доходи та видатки видобувних галузей).

Валідація – це спеціальний механізм оцінки країни на відповідність Стандарту ІПВГ, який також включає якісну оцінку реалізації уже наданих рекомендацій. Так, Міжнародне правління ІПВГ визнало повне виконання Україною трьох із восьми коригуючих дій, визначених попередньою валідацією.Правління ІПВГ позитивно відзначило зусилля України щодо розкриття інформації про бенефіціарних власників, створення онлайн-порталу звітності ІПВГ та запровадження моніторингу та оцінки імплементації ІПВГ на національному рівні.

Читати далі