Україна на шляху до ЄС: думка та надії громадян


Юрій Якименко, заступник генерального директора Центру Разумкова, та Михайло Пашков, співдиректор програм з питань зовнішньої політики і міжнародної безпеки Центру Разумкова підготували бріф “Україна на шляху до ЄС: думка та надії громадян”.

Європейська інтеграція в Україні є складним, поступовим процесом, який стосується різних галузей – політичної, економічної, соціальної, культурної. Проте психологічний чинник, представлений у свідомому європейському виборі громадян та їх підтримці руху країни до ЄС, є ще більш важливим. У цьому короткому огляді висвітлено динаміку ставлення громадян України до ЄС та конкретних аспектів європейських процесів самовизначення серед українців.

Після набуття незалежності Україна поступово інтегрується в європейську спільноту. Ідея євроінтеграції – це свідомий і стратегічний вибір українського суспільства, підтверджений багатьма випробуваннями. Угода про асоціацію між Україною та ЄС, яка набрала чинності в 2017 році, стала дорожньою картою внутрішніх реформ.

Читати далі (англійською)