Україна стикається з викликами: які шанси на відновлення економіки?


Олександра Бетлій, провідна наукова співробітниця Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, підготувала матеріал в рамках проекту «3DCFTAs».

2020 – рік повномасштабних викликів для України, від політичних та економічних до інституційних та конституційних. Рік ще не закінчився, і ризики на кінець року залишаються високими. Вони пов’язані в першу чергу з великим фіскальним розривом, з яким наразі стикається уряд, та можливими жорсткими карантинними заходами (або навіть локдауном), які заважають економічному розвитку. Як наслідок, прогноз для України непевний, хоча більшість прогнозів передбачає економічне зростання близько 4% у 2021 році.

2020 рік розпочався зі зменшення обсягів промислового виробництва, головним чином через слабший зовнішній попит, тоді як фіскальні доходи були нижчими від запланованих, оскільки сильніша, ніж очікувалося, гривня призвела до недостатнього виконання надходжень з ПДВ на імпорт. Програма МВФ була призупинена, оскільки Парламент застряг у тривалій процедурі затвердження земельного закону з необхідністю розглянути 4000 пропозицій депутатів щодо внесення змін до законопроекту. До того ж все ще тривали дебати щодо змін до Закону про банківську діяльність. Все це вплинуло на зміну складу Кабінету Міністрів на початку березня.

Читати далі (англійською)