Боротьба України з корупцією


10 липня 2018 року, з нагоди саміту Україна-ЄС, Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі організував зустріч з українськими експертами у Європейському парламенті під головуванням постійного доповідача Європарламенту щодо України депутата Міхаеля Галера, щоб обговорити антикорупційні реформи в Україні. Пані Ребекка Гармс, депутат Європарламенту та голова комітету ЄВРОНЕСТ, і Даріуш Росаті, голова Комітету парламентської асоціації Україна-ЄС, які також є членами неформальної групи “Друзі України” в Європейському парламенті були присутні на зустрічі.

Обговорення було побудовано на основі звіту Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) “Україна проти корупції: економічний фронт – економічна оцінка антикорупційних заходів у 2014-2017 рр”. У звіті наведено аналіз основних антикорупційних заходів уряду України у секторах, де корупція традиційно вважалась візитною карткою України (наприклад, газовий сектор та державні закупівлі) та економічних вигод, до яких вони призвели.

Ігор Бураковський, голова правління IЕД та Офісу (науковий редактор звіту) надавав членам Європарламенту та експертам ЄС огляд звіту. Після цього пройшла відкрита дискусія, під час якої учасники мали змогу поміркувати над документом, поділитися своїми поглядами з цього приводу та обговорити результати Саміту Україна-ЄС, що відбувся 9 липня 2018 року.

“Реформи в Україні поки що не пройшли точку неповернення, і дуже важливо консолідувати їх найближчим часом, особливо напередодні майбутніх президентських та парламентських виборів цього року”, – сказав Ігор Бураковський.

Після зустрічі з депутатами Європарламенту та експертами ЄС Ігор Бураковський мав можливість зустрітися з членами Групи підтримки України в Європейській комісії, де він представив вищезгадану доповідь, а також нещодавній аналіз та оцінку допомоги Європейського Союзу для України.