Зовнішньополітичний вибір України та реакція на ескалацію з боку Росії


Петро Бурковський та Олексій Гарань з Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва проаналізували зовнішньополітичний вибір України та реакцію на ескалацію Росії.

У березні 2020 року один із співавторів окреслив п’ять можливих сценаріїв розвитку українсько-російських відносин до наступних президентських виборів в Україні у 2024 році. Було передбачено, що 1) Росія спробує зірвати мирний процес, щоб примусити Україну 2) швидко врегулювати конфлікт на російських умовах або 3) «заморозити» конфлікт на Донбасі. У разі провалу такого нападу або відступу очікувалося продовження 4) війни на виснаження, а найменш вірогідний сценарій – 5) поступове врегулювання на основі відновлення повної територіальної цілісності України.

Вони були опубліковані через рік після повного перезавантаження української політичної системи, спричиненої переконливою перемогою актора та співвласника розважального холдингу «Квартал 95» Володимира Зеленського, який не мав жодного політичного чи адміністративного досвіду. Зеленський пообіцяв знайти рішення для припинення війни, розпочатої Росією в 2014 році з окупації Криму та часткової окупації Донецької та Луганської областей на сході України, яку часто називають «Донбасом» (Донецький басейн, відоме геологічне утворення величезних покладів чорного вугілля).

Читати далі (англійською)