Історія України: 10 книг англійською


Незважаючи на те, що в останні роки Україна стала центром міжнародної уваги, вона залишається terra incognita для багатьох аудиторій. Неодноразові завоювання та їхня спадщина асиміляції та культурної стираності залишили країну, одну з найбільших у Європі, таємницею для зовнішніх спостерігачів. Ось чому важливо дізнатись про те, що професійні історики можуть сказати про Україну.

Хоча бібліотека літератури по Україні набагато ширша, ніж може бути представлена ​​тут, UkrainianWorld обрав 10 обов’язкових книг про історію країни.

1. Сергій Плохій, Брама Європи. Історія України

Гарвардський історик Сергій Плохій, який народився в СРСР, провів свої перші роки в промислових містах Східної України Запоріжжя та Дніпро, перш ніж переїхати до Сполучених Штатів. Його розповідь про Україну глибокою, але доступною широкій аудиторії, це шедевр багатий на оповідання. Плохій досліджує козаків, незалежність України на початку 20 ст, сталінський терор, етнічну та релігійну напруженість у країні; він охоплює історію країни з давнини і до сьогодення. Все це робить “Браму Європи” чудовим вступом для читачів з обмеженим знанням історії України.

Читати далі (англійською)