Український парламент під час війни


Юлія Кириченко з Центру політико-правових рефом пояснила, як влаштована законодавча влада в надзвичайних умовах, а також чи впоралась Верховна Рада з викликами війни.

3 травня 2022 року прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон звернувся через відеозв’язок до парламенту України – Верховної Ради. На перший погляд усе пройшло як зазвичай: глава уряду, хоч і дистанційно, виступає перед парламентом, а той збирається особисто, аби почути його промову.

Однак це враження відділене від реальності. Україна перебуває під тривалим збройним нападом Росії. Первісними цілями Росії були «демілітаризація і денацифікація України», а також «забезпечення її нейтрального статусу». Зараз ці цілі зміщуються в бік захоплення Донбасу, тобто Луганської та Донецької областей. За захопленням може слідувати незаконний референдум та анексія, як це відбулося в Криму в 2014 році. Крім того, Росія може прагнути повністю відрізати Україну від Чорного мору та створити сухопутний коридор для з’єднання Донбасу з Придністров’ям – регіоном Молдови, де за сприяння російських військ створена невизнана псевдореспубліка.

Читати далі