Український внесок до глобального світоустрою


Василь Юрчишин, директор економічних і соціальних програм Центру Разумкова, проаналізував український внесок до глобального світоустрою.

Боротьба України проти російської агресії по новому віддзеркалила особливості і суперечності глобальних інтеграційних процесів. Вона спонукала і прискорила формування оновлених союзів та інститутів, скоригувала пріоритети, партнерські відносини, рівень прийнятності компромісів та ін.

Звичайно, у більшості випадків центрами глобальних рішень і впливів (у політичній, безпековій та економічній сферах) залишаються США (у партнерстві з ЄС) і Китай (з агресивним включенням Росії). Поряд з цим, як не здається дивним, серед факторів, які визначають спрямованість і дієвість визнаних глобальних сил, виокремлюється український «слід», зумовлений героїчною обороною країни від російського агресора. І сьогодні інтеграційна результативність великих союзів значною мірою залежить від підтримки / не підтримки країн-учасників (таких союзів) України. Позитивним полюсом підтримки стали США, що є одним з найвагоміших чинників військового спротиву України рашистській агресії.

Читати далі