Українські надра: реформи, які слід продовжувати


Нарощування власного видобутку нафти і газу – не лише вклад у енергобезпеку, а й можливість для розвитку економіки, власного ринку енергоресурсів.

Цей факт стає дедалі очевидним, однак лише в останні роки здійснено суттєві кроки для реалізації цього стратегічного курсу.

Для прикладу, у березні в рамках перших електронних торгів було реалізовано перші спеціальні дозволи на нафтогазоносні ділянки. Результат надихаючий – за даними Держгеонадр, стартова ціна 3 ділянок зросла утричі (із 45 до 141 млн. грн). Другий раунд планується на 2 травня, третій – на 18 червня. Загалом в 2019 році через аукціони на «Прозоро.Продажі» планують реалізувати 30 нафтогазових ділянок із прогнозованими ресурсами 130 млрд кубометрів газу.

Інший крок – проведення відкритих конкурсів з укладення угод про розподіл продукції (УРП) на 12 ділянках. 28 лютого уряд оголосив про початок конкурсів для 9 ділянок. Тоді як на е-аукціонах єдиним критерієм вибору переможця є ціна, на конкурсах УРП заявки українських або іноземних інвесторів будуть оцінені за 8 критеріями.

Читати далі