Українсько-польський кордон: довідник для журналістів


Довідник створено у рамках польсько-українського проекту “Кордон з людським обличчям”, який спільно реалізують Інститут Свободи (Варшава) та “Європа без бар’єрів” (Київ).

Ділянка державного кордону України із Польщею є найбільш завантаженою. У 2017 році її перетнули більше 22 мільйонів людей, а це 60 відсотків від усіх перетинів з країнами Євросоюзу.

Питання кордону час від часу висвітлюють журналісти, адже він впливає не тільки на жителів прикордоння, але й на мобільність всіх громадян України, Польщі та інших країн. Зокрема, українське суспільство обговорювало питання безвізового режиму та трудової міграції, автомобілів з європейськими номерами та незаконного експорту лісу-кругляку.

Метою цього довідника є допомогти журналістам розібратися у нюансах термінології. Наприклад, у чому різниця між реадмісією та депортацією або що таке контроль другої лінії. Окрім того, ми зібрали інформацію про ключові українські, польські та міжнародні інституції, які займаються питанням кордону. В довіднику вказані їхні контакти, за якими можна звернутися до відповідних посадовців та експертів за коментарями та інтерв’ю.

Читати далі