Ставлення українців до НАТО


Підтримка НАТО в Україні в червні цього року досягла рекордного показника – 47%. Це засвідчили результати загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова.

Безумовно, відправною точкою для найбільш значущих за всю історію незалежної України трансформацій громадської думки щодо НАТО стала російська військова агресія 2014 року.

При цьому показово, що висхідна динаміка спостерігалася не тільки в більш проатлантично орієнтованих регіонах Заходу і Центру, а й на Півдні та Сході України.

Результати дослідження загалом підтверджують, що серед переважної більшості теперішніх симпатиків НАТО в Україні – 86% – домінантним стимулом, який мотивує їх підтримувати вступ країни до Альянсу, виступає очікування знайти внаслідок такої інтеграції «гарантії безпеки України». Поряд з цим кожен третій із числа теперішніх прихильників НАТО вбачає у членстві в цій організації радше сприятливу можливість «зміцнити і модернізувати українську армію» (33%), тоді як кожен четвертий очікує «зростання авторитету України на міжнародній арені» (25%).

Куди більш цікаві міркування відображені в поглядах тих українських громадян, що схильні радше не підтримувати членство України в Організації Північноатлантичного договору. Визначальними для цього сегмента респондентів є побоювання того, що членство в НАТО може «втягнути Україну у військові дії НАТО» (44%), «спровокує Росію на пряму військову агресію» (28%) і, нарешті, переконаність в тому, що «Україна в принципі повинна бути позаблоковою державою» (27%).

Читати далі