Що варто знати про цілі та засоби агресивної путінської дипломатії щодо України


Петро Бурковський, політичний аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, проаналізував, що варто знати про цілі та засоби агресивної путінської дипломатії щодо України.

Російське керівництво не вірить у верховенство міжнародного права. Путін використовує різні дипломатичні схеми та інструменти, щоб розділити та залякати опонентів, створити короткострокові можливості для домінування та виправдання застосування сили. Якщо західні уряди не закриють очі на ці факти та підтримають Україну у війні з росією, тоді мир в Європі ще можна врятувати, Україна матиме можливість завершити цю війну.

З початку російського вторгнення в Україну лідери Франції, Німеччини, Ізраїлю та Туреччини намагалися сприяти переговорам між Москвою та Києвом про умови миру. У той час як президент Зеленський вітав ці зусилля та демонстрував відданість мирним переговорам, президент Путін зайняв неоднозначну позицію. Усередині країни він підтвердив намір продовжувати війну, незважаючи на поразку під Києвом і численні військові злочини.

Читати далі (англійською)