(Не)прихована загроза: російські військові бази. Супутниковий моніторинг


Агенція журналістики даних ТЕКСТИ зробила візуалізацію, яка дозволяє стежити за російською військовою технікою навколо України та на окупованих територіях. Вона буде оновлюватися постійно, як тільки з’являтимуться нові знімки.

У березні 2021 року Росія почала суттєве нарощення сил на кордонах України та в окупованих Криму і частинах Донецької та Луганської областей.

Після втручання США і перемовин Байдена з Путіним Кремль відвів частину особового складу і техніки від кордонів, але далеко не всю. Восени 2021 року почався другий етап нарощування, і за різними оцінками, станом на кінець грудня 2021 року у безпосередній близькості від кордонів України або на окупованій території перебувало не менш ніж 120 тисяч військових, важка техніка, артилерійські та ракетні системи армійського рівня, засоби ППО та логістичної підтримки військ.

На інтерактивній карті (точками й полігонами) ТЕКСТИ показали всі відомі з відкритих джерел місця розташування техніки, де останнім часом відбувалися зміни. Але найцікавіше знаходиться внизу карти: ТЕКСТИ використовують дані супутника Sentinel-1 для того, щоб оцінити наскільки багато техніки міститься на тій чи іншій базі.

Читати далі