Небажання Німеччини заморозити «Північний потік-2» вже призвело до розколу НАТО і ЄС


Сполучені Штати переходять від тактики погроз і попереджень до фази практичного впровадження санкцій проти компаній, що беруть участь у спорудженні газопроводу «Північний потік-2». Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар.

На думку експерта, розсилка офіційних листів-попереджень компаніям-підрядникам будівництва «Північного потоку-2» через дипломатичне представництво США у Німеччині, свідчить про те, що процес введення американських санкцій перейшов у практичну площину.

“З моменту підписання Дональдом Трампом закону про введення санкцій проти Росії 2 серпня 2017 року, Вашингтон неодноразово намагався вмовити європейців припинити будівництво газопроводу. Тривалий час США намагалися переконати німців, як головних промоутерів «Північного потоку-2», в тому, що цей проект не просто недоцільний та не відповідає інтересам ЄС, але і небезпечний. Такі підходи США абсолютно обґрунтовані, адже газопроводу ще немає, а в трансатлантичному і європейському форматах уже відбувся розкол. Отже, США після сеансу «терапії», переходять до сеансу «хірургії».

Читати далі