Прес-брифінг: Візова лібералізація між Україною та ЄС – за і проти


1 грудня 2015 року у Брюсселі відбувся прес-брифінг Європи без бар’єрів на тему «Візова лібералізація між Україною та ЄС: за і проти», організований Офісом зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі.

Провідні експерти громадської ініціативи «Європа без бар’єрів» (ЄББ) представили результати своїх досліджень із цього питання.

Лейтмотивом зустрічі була теза про те, що Україна – це стабільна країна, яка контролює міграційні потоки. Аналітики також підкреслили, що запровадження безвізового режиму забезпечить стабільність України. Важливим є також збереження темпу, закладеного цим процесом,  для інших реформ. Аналітики ЄББ закликають Європейську Комісію, Раду Європейського Союзу та Європейський Парламент позитивно оцінити прогрес України із виконання вимог для спрощення візової процедури.

ЄББ представляли Ірина Сушко, директор та засновниця ініціативи, аналітики Мар’яна Кузьо та Катерина Кульчицька, а також Ірина Савченко, менеджер проектів. Ольга Квашук, представниця Міжнародного фонду Відродження, який підтримав дослідження, також була присутня на зустрічі.

Захід відвідали журналісти Укрінформу, Радіо Сводоби, телеканалу 112, чеського тижневика «Повага» та газети «Китайська молодь», представники Фундації «Відкритий діалог» та Інституту міграційної політики. За підсумками прес-брифінгу Андрій Лавренюк, журналіст Укрінформу, опублікував статтю «В ЄС переважно «за» безвізовий режим з Україною». Канал 112 включив прес-брифінг у випуск новин (див. з 1:58хв).

Прес конференція відбулася в рамках візиту “Європи без бар’єрів” до Брюсселю, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та організовану Офісом зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі та Форумом Східного партнерства.