Візовий Союз навколо ЄС


Європейський Союз та Україна мають широкий спектр інструментів інтеграції, що охоплюють різні аспекти відносин: Угоду про асоціацію, співробітництво в сфері правопорядку та реадмісії, лібералізації візового режиму, “Креативну Європу” тощо. Обидві сторони висловили намір співпрацювати щодо вступу України до Митного, Енергетичного союзів, і єдиного цифрового ринку.

Запуск безвізового режиму став другим найбільш масштабним і успішним прикладом співпраці між Україною та ЄС після укладення Угоди про асоціацію та започаткування зони вільної торгівлі, і, можливо, найбільш успішним з точки зору публічність. Від 40% до 55% українців вважали запуск безвізового режиму важливим для них. Але зараз ми зіткнулися з питанням: що далі? Як ми можемо розвивати відносини між Україною та ЄС у сфері свободи пересування, крім збереження досягнутих реформ та контролю за показниками міграції та безпеки?

Як відповідь на це питання, “Європа без бар’єрів” розробила пілотну ініціативу інструментальної співпраці у сфері видачі віз, яка б включала не лише Україну та ЄС, але й інші європейські країни, які заявляли про свої європейські прагнення, такі як Молдова та Грузія.

Читати далі (англійською)