Щотижневий аналіз 18 – 24 січня 2022 року


Центр політико-правових реформ підготував щотижневий аналіз найважливіших процесів та подій у сферах конституціоналізму, політичних партій та виборів, урядування та публічної адміністрації, судівництва, протидії корупції, кримінальної юстиції, та ін.

Конкурс до ВККС розпочнеться в лютому, а очищення ВРП вже стартувало – перші результати судової реформи.

20 січня Вища рада правосуддя (далі – ВРП) звільнила з посад членів ради Олексія Маловацького та Павла Гречківського. Підставою звільнення стали подані ними заяви, а останнім днем їхніх повноважень є 26 січня.

Також 21 січня відбулося перше офіційне засідання Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (далі – ВККС), на якому було обрано голову (Тед Зажечни) та заступника голови комісії (Іван Міщенко), а також затверджено документи, необхідні для початку конкурсу до ВККС, зокрема: регламент Конкурсної комісіїположення про проведення конкурсуметодологію оцінювання відповідності кандидата критеріям доброчесності та професійної компетентності, форму заяви особи про намір бути призначеною членом ВККС, оголошення про початок конкурсу. Крім того, Комісія затвердила підписаний меморандум про співпрацю та обмін інформацією з Національним антикорупційним бюро.

Читати далі