На які компроміси готові йти українці заради миру?


Атлантична рада опублікувала статтю Марії Золкіної, політичної аналітикині Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, про сучасний стан справ у сфері суспільного сприйняття конфлікту.

Україна погодилася на передумови Росії для проведення саміту Нормандської четвірки. 1 жовтня Україна підписала формулу Штайнмаєра, яка визначає, як діятиме закон про так званий “особливий статус” для окупованого Донбасу.

Після прес-конференції, де не було окреслено деталі, президент Володимир Зеленський уточнив свою позицію через два дні. Він заявив, що Україна прийме новий закон про самоврядування у непідконтрольних державі районах замість чинного. Але найскладніші питання залишаються без відповіді: як будуть реалізовані безпекові умови для проведення виборів? Хто буде проводити та контролювати демілітаризацію та виведення зброї та військ, а також здійснювати контроль за кордоном?

Оголошення Зеленського спричинило масові акції протесту по всій країні. Правда полягає в тому, що він повинен був знати краще, якби він консультувався з даними опитувань. Громадська думка демонструє чотири принципи, які президент і його команда повинні пам’ятати, домагаючись миру на Донбасі.

Читати далі (англійською)