Що може викинути Росія в Чорному морі у відповідь на Sea Breeze


Як Росія уявляє собі турботу про свою безпеку в Чорному морі, “ДС” розповів співдиректор програм зовнішньої політики та безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.

«ДС» Міжнародні навчання Sea Breeze тільки почалися, а Росія вже нервово відреагувала на них, імітувавши атаки на фрегат Нідерландів Evertsen в нейтральних водах Чорного моря. Чи буде Кремль продовжувати свої провокації при будь-якому зручному випадку?

М.П. Можна сказати, що таким чином Росія продовжує тактику силового тестування обороноздатності країн НАТО, що було і раніше. Щорічні звіти НАТО говорять про збільшення кількості інцидентів і в повітрі, і на морі. Це абсолютно очевидна і зрозуміла тактика шантажу і силового тиску російської сторони. Вона зараз проявляється в більш яскравих, демонстративних формах, пов’язаних з нібито відстоюванням неіснуючих державних кордонів Росії в Чорному морі біля Криму.

Для російської сторони таке нагнітання напруженості — продовження політики, яку вона проводить щодо колективного Заходу. Тут є кілька моментів. По-перше, це силове тестування, визначення червоних ліній, куди піде, за що не зможе переступити Захід. По-друге, це стандартна філософія Кремля — показати для внутрішнього споживача, що Росія є фортецею в облозі, займає оборону від ворогів.

Читати далі