Що українці думають про НАТО?


Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів Центру Разумкова, проаналізував, що українці думають про НАТО.

Актуалізація останніх місяців питань щодо НАТО та України змусила замислитись над тим, як зараз сприймають Північно-Атлантичний альянс в Україні

І що важливо — як його сприймають в різних частинах країни. Що показало останнє велике соціологічне дослідження Разумков Центру з цього приводу?

Перш за все, ми побачили, що в українському суспільстві, станом на квітень 2021р., сформувалася потужна та відносно стабільна підтримка євроатлантичного курсу України. Тобто, якщо гіпотетично уявити, що зараз був би проведений загальнонаціональний референдум стосовно вступу України до НАТО, то можна сподіватися на високу явку виборців та переконливу більшість голосів за вступ країни до Альянсу.

Друге. Упродовж останніх шести років спостерігаються ознаки стабілізації громадської думки. Що мається на увазі? Що після періоду стрімкого зростання рівня суспільної підтримки у 2014−2015рр. з менш ніж 20% до майже 50%, спостерігаються лише незначні коливання рівня підтримки та розподілу голосів між противниками і прихильниками вступу.

Читати далі