Що отримає ЄС від надання Україні статусу кандидата на членство?


Інститут економічних досліджень та політичних консультацій закликає Раду Європейського Союзу негайно надати Україні статус кандидата на членство в ЄС наступного тижня під час Брюссельського саміту.

Експерти впевнені, що від цього виграє не лише Україна, а й ЄС. Експертка ІЕД Вероніка Мовчан пояснила, чому ЄС має бути зацікавлений у цьому рішенні та що він отримає від надання Україні статусу кандидата:

Значний важіль для гарантування «рентабельності інвестицій». Статус кандидата зменшує невизначеність і закріплює шлях реформ в Україні. ЄС отримає набагато кращу гарантію того, що час і гроші, інвестовані раніше (включаючи МЗС та технічну допомогу) і очікувані в прискореному масштабі в майбутньому, не витрачатимуться з обмеженим впливом або без нього. Тут можна посилатися на позитивний досвід трансформації в країнах Центральної та Східної Європи. Статус кандидата, наданий країнам Вишеграду та Балтії, виявився величезною силою трансформації в регіоні. Це також спрацювало для України. План дій щодо лібералізації візового режиму показав, що чітко визначені цілі політики посилюють ефективність реформ, підвищуючи політичні зобов’язання щодо реформ та тиск суспільства щодо змін.

Читати далі (англійською)