А якщо Росія переможе?


Аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Андрій Сухарина проаналізував, що означають описані в статті «Що робити Росії з Україною?» цілі Росії для України та Європи загалом.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну зупинено майже на всіх напрямках. Зазнавши військових поразок на Київському, Чернігівському та Сумському напрямках, російські війська змушені були відступити або навіть тікати.

При цьому наявні ресурси були перекинуті на територію Донецької, Луганської та Харківської областей, а також на Південь – у Запорізьку та Херсонську області. Відповідно, активні бойові дії тривають. Російські військові зазнали великих втрат, а санкції Заходу завдають удару по російській економіці, але загальні ресурси російських збройних сил все ще переважають військові можливості України. Незважаючи на військово-технічну перевагу Росії, українська армія показала високу ефективність і, відповідно, можна припустити, що Росія зіткнеться з запеклим опором при спробах просування на цих територіях.

Читати далі (англійською)