Що писали про війну в російських новинах


Агенція журналістики даних ТЕКСТИ проаналізувала новини російських сайтів за період 24–27 лютого та зробила огляд того, що ворог розповідає власному населенню про напад на Україну.

Для цього ТЕКСТИ перелаштували свою модель моніторингу дезінформації та проаналізували майже 11 тисяч новин з російських державних ЗМІ та маніпулятивних сайтів, що прицільно поширюють російську дезу.

У перші чотири дні російська пропагандистська машина намагалася дозовано подавати інформацію про воєнні дії та їх наслідки для РФ. Темі вторгнення до України було присвячено близько 30–35% новинних публікацій державних російських медіа та російських «новинних» помийок. Основна маса цих матеріалів були передруками тез Владіміра Путіна про “историческую несправедливость”, “демилитаризацию”, “денацификацию” тощо.

Російські інформаційні війська також активно включились у розповсюдження дезінформаційних повідомлень про втрати ЗСУ та потрапляння наших воїнів у полон. Не обійшлось без фейків про обстріли та агресію щодо мирного населення з боку України.

Читати далі