Чи не заблокують у Раді реформу контролю за промисловим забрудненням?


Ольга Полуніна, менеджер зі сталого розвитку DiXi Group, та Рімма Куштим, консультант DiXi Group, проаналізували законопроєкти щодо впровадження необхідної для України системи контролю промислового забруднення.

В кінці вересня у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення» (реєстраційний № 4167), розроблений Міндовкілля (далі – урядовий законопроєкт). Його метою є забезпечення імплементації положень Директиви 2010/75/ЄС про промислові викиди, що включена до додатку XXX до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Законопроєкт передбачає запровадження інтегрованого дозволу для великих підприємств-забруднювачів довкілля, що встановлюватиме вимоги до обсягів забруднення та заходів, що такі підприємства мають вживати для скорочення викидів.

У жовтні група депутатів внесла до парламенту альтернативний законопроєкт № 4167-1. Як зазначають автори, він так само спрямований на приведення у відповідність законодавства України до законодавства ЄС.

Читати далі